Гра "Мелітополь місто майбутнього: Регенерація парку ім. М. Горького"

28.12.2011

15-16 червня 2009 року Палац культури ім. Т.Г. Шевченка відбулася гра з метою обговорення створення інтеркультурного парку на місці теперішнього парку імені М. Горького

Гра планувалася та реалізована відділом культури міської адміністрації Мелітополя у співпраці з ГО "Демократія через культуру" при активній підтримці та координації Британської Ради в Україні

Головною особливістю Мелітополя поряд із черешнями та медом є його інтеркультурність та вміння мирно поєднувати понад 100 національностей в одному місті.

Загальною метою гри було створення інтеркультурного парку на місці теперішнього парку імені М. Горького.

За задумом організаторів парк має перетворитися на головне місце для відпочинку мешканців міста а також залучати туристів, які прямують влітку на відпочинок у Крим.

Тема гри: "Мелітополь місто майбутнього: Регенерація парку ім. М. Горького"

Переможна ідея:

Після таємного голосування перемогла ідея команди "Синіх" з назвою "Інтеркультурний парк комірок-сот".

Назва парку реферує до меду, як важливої складової регіональної ідентичності. Команда пропонує, що парк має перетворитися у центр спільного відпочинку і творчості.

Центром парку буде теперішній фонтан "Кульбаба", який необхідно перетворити на символ міста (додати черешню, мід та технічну деталь як символ заводського виробництва). Навколо фонтану буде площа Єдності.

Різні національності презентуватимуться у парку як комірки меду. Вадливими складовими секторів національностей має бути національна кухня, дитяча залізниця, ремісничі містечка, алея закоханих, середньовічний замок, та ін. Етнографічна локація відповідатиме географічній локації народностей, що заселяють місто.

Учасники команди запропонували:

 • запровадити смітники, що вміють говорити "Спасибі";
 • створити алею закоханих яка завершуватиметься пам’ятником шлюбних кілець;
 • створити зимовий парк та реконструювати літній театр;
 • створити сенсорну алею, де навколишнє реагуватиме на перехожих через систему сенсорів;
 • створити окрему території для дитячих розваг та пропонувати відвідувачам фільмувати валсні короткі фільми на території парку.

Інші ідеї:

 • "Парк 100 культур" команди "Зелених".

Учасники пропонували розділити парк на 4 зони відповідно до пір року, які будуть розташовані навколо величної п’тирівневої вежі ста культур (має нагадувати вавилонську вежу).

Група запропонувала ряд інновацій:

 • сенсорна доріжка з під світкою;
 • планетарій із залученням новітніх технологій;
 • інтеркультурний парк в якому висаджуватимуть рослини різних країн;
 • липова алея з підсвіченими панелями;
 • створення мікро-екосистем в комплексі із стадіоном та катком;
 • використання світло-музичних фонтанів;
 • встановити пам’ятник-дерево, до якого кожна шлюбна пара одаватиме маленьку черешеньку (відчуття єдності і відповідальності);
 • створення виставковго залу для мистецтва, якого немає у місті та літературного кафе;
 • оздоблення паркану графітті та іншими техніками сучасного мистецтва.

У другій частині проекту учасники групи опитали 138 чоловік, які підтвердили вірність їхніх думок та скерували на інші.

 • "Території дружби" команди "Жовтих".

Парк повинен плануватися навколо центрального фонтану дружби. Він буде триярусним і міститиме окремі приміщення всередині. В приміщеннях відбуватимуться виставки мистецтва, кафе та оглядовий майданчик.

Головна особливість – це велика кількість води на території парку та водних атракціонів. Необхідно прокласти канали, створити місце для катка та ін. У другий день проекту учасники команди за допомогою студентів пед-інституту опитали 174 чоловіки.

 • "Інтеркультурний хай тек" команди "Червоних".

Найбільш радикальна команда, яка відстоювала ідеологію молодого міста і міста для молоді. Учасники підійшли до проекту реалістично і намагалися сконструювати нову ідентичність.

Пропозиція – максимально не руйнувати об’єкти і ландшафт парку і використати усі його переваги. Фонтан "кульбаба" має залишитися центральним об’єктом парку. Об’єднуючим та дохідним аспектом має бути інтернаціональна кухня та міні парка "мелітопольщина і мініатюрі".

Сучасне кафе-дискотеку "Панорама" необхідно переобладнати на концертний майданчик, який збагатить музичну сцену міста. Важливим аспектом міста має стати спортивно-рекреаційний майданчик в поєднанні з велобазою (ремонт велосипедів, місце зустрічі і комунікації, т.д.). Це перетворить парк на місце молодіжних і спортивних розваг для екстремальних видів спорту.

Команда пропонує створити пам'ятник GOOGLE біля якого буде постійно доступ до Інтернету через WI FI. Літню сцену пропонується переобладнати для потреб альтернативної сцени. Пропонується встановити у парку особливі знаки, які заохочуватимуть не смітити і вести здоровий та активний спосіб життя.

Також учасники запропонували створити місце для проведення пікніків, що сконцентрує "активних" відпочиваючих в одному місці і також приноситиме дохід у бюджет парку.

 • "У витоків" команди "Помаранчевих".

Команда запропонувала знести пам’ятник Горькому і переназвати парк. Зони відпочинку пропонується розділяти відповідно до вікових особливостей: діти, дорослі, молодь і т.д.

Пропонуєтья створити вежу Алєксєєва, яка називатиметься "Веселка Алєксєєва". Багато уваги у проекті призначено дітям: створення молодіжного комплексу "Chill-out", атракціони та розважальні зони для дітей.

Для дорослих буде виокремлена зона "Вернісаж", де пенсіонери не будуть "пересікатися" з молодими та активними. "Веселка Алєєксєєва" буде створена у вигляді багатоповерхової будівлі, де розмаїті культури міста матимуть власні зони. У другий день проекту учасники команди робили відео-опитування мешканців міста.

Запрошуємо також переглянути довідку про парк імені М. Горького з короткою інформацією про м. Мелітопіль.