Свято вулиці Вірменської

18.10.2011

22 жовтня, відбудеться міське святкування, присвячене одній з найстаріших вулиць Львова – свято вулиці Вірменської.

Свято організовується за ініціативи місцевих рестораторів та за підтримки вірменської громади Львова, Львівської міської ради, Центру міської історії, окремих культурних діячів, істориків та митців у співпраці з ресторанами та галереями, розташованими на вулиці Вірменській.

Ідея свята базується на відродженні львівських традицій та історії вірменської громади Львова, яка історично мала незаперечний вплив на розвиток міста, його культуру і традиції.

Під час свята львів'яни, туристи та спеціально запрошені гості матимуть нагоду в живій атракційній формі відкрити для себе історичні факти про Вірменську дільницю Львова, про будинки на вулиці та їх знаменитих мешканців, вірменську громаду Львова, відомих вірмен Галичини, розвиток вулиці Вірменської в різні історичні періоди та її роль в історії міста.

На святі заплановані різноманітні події: концерти, виставки, майстер-класи, експозиція світлин, частування та покази фільмів, безкоштовні екскурсії вірменським кварталом, спеціальні події в ресторанах та галереях.

Протягом дня вулиця буде особливо прикрашена, а на будинках будуть розміщені таблиці зі спеціально підготовленою інформацією про їх історію та мешканців.

В святковий день відбудеться Богослужіння у Вірменському соборі, а також презентація ЗD-моделювання вірменського кварталу Львова, яке розроблено за кошти організаторів свята. Протягом дня відбуватимуться танцювальні та мистецькі майстер-класи, усі охочі зможуть спробувати традиційні вірменські страви та напої, пройти безкоштовну екскурсію вірменським кварталом та переглянути просто неба покази фільмів Сергія Параджанова, а також відвідати мистецькі виставки в галереях, потрапити на спеціальні події і частунки в ресторанах.

Центральною подією стануть виступи на відкритій сцені джазового колективу Lela Project, вірменського хору та спеціального гостя з Криму – запального танцювального ансамблю "Арарат".

Організатори сподіваються, що цьогорічне свято вулиці Вірменської буде традиційним у місті і неодмінно стане ще однією особливістю багатокультурного Львова з давньою історією та унікальною архітектурою.

Сайт свята - www.virmenka.lviv.ua
Джерело:
ЛМРТеги: Громадський простір | Копірайтні мистецтва