Стратегії урбаністичного розвитку Києва

07.11.2011

10 листопада у Києві в Національній Академії Наук України, 3 поверх, секційна зала, вул. Володимирська, 55 відбудеться у міжнародна конференція "Стратегії урбаністичного розвитку Києва"

Вірогідність того, що майбутнє окремих соціальних спільнот, державних утворень і навіть людської цивілізації напряму залежатиме від характеру розвитку міст, у сучасному світі набуває аксіоматичного значення. \

Саме місто як складна інтегральна система співіснування навколишнього середовища, суспільства та окремих особистостей завжди формувало просторову тканину людської взаємодії, генерувало і акумулювало економічні, соціальні, культурні та політичні ресурси, виступало основним рушієм прогресу та еволюції людства. Країнам Західної Європи та США навряд чи вдалося б збудувати успішні демократичні суспільства, якби модель демократичного розвитку спочатку не була апробована і реалізована у межах міського простору. 

Україна в цьому плані не є виключенням. Проголошений нашою державою курс на демократичні перетворення та інтеграцію у світ розвинених європейських країн ризикує так і залишитися добрим наміром, без системного перетворення українських міст.

У масштабах України Київ був і залишається втіленням всіх особливостей, вад та асиметрій тривалого трансформаційного періоду, який наша держава переживає з початку 90-х років. Тому питання визначення місця Києва у системі координат глобальних містобудівних тенденцій, стратегії його комплексного урбаністичного розвитку, взаємодії суб’єктів творення міських просторів не випадково обрані предметом цієї міжнародної конференції.  

Конференція являє собою підсумовуючий захід проекту "Стратегії урбаністичного майбутнього Києва", який Представництво  Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні разом із партнерами, Архітектурним клубом, Центром візуальної культури НаУКМА, Асоціацією велосипедистів Києва та творчою формацією "GarageGang" реалізовувало протягом 2011 року.

Програму конференції можна переглянути на веб-сайті Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в УкраїніТеги: Творчі міста