Модель креативного міста

06.02.2012

Нещодавно відбувся міжнародний форум "Креативне місто" у місті Кіровограді за участі відомого британського експерта Чарльза Лендрі.

Чарльз Лендрі перед форумом мав змогу познайомитися з Кіровоградом, оглянути його, поспілкуватися з очільниками міста й області, діячами культури і мистецтва, молоддю, представниками місцевого бізнесу – це все дозволить йому, як визначає він сам, виміряти пульс міста. 

На думку експерта керівництво міст повинне намагатися втілити в життя ідею відкритості, солідарності з громадою. Люди на нижчих щаблях соціальної драбини мають бути обізнані із діяльністю влади і бути свідомі того, що вони також є учасниками процесу творення креативного міста. Люди мають відчувати, що їхня думка цінна, її врахують і використають на практиці, що їх заохочують до креативу та інновацій, - підкреслив Чарльз Лендрі.

Як стверджує британський експерт, кожне місто має власну душу – це його магнетизм, що має приваблювати людей, ментальність, автентизм, що вкупі повинні пробуджувати гордість за власний край. 

Будуючи креативне місто не можна забувати про його історичну пам'ять, наполягає Чарльз Лендрі. Нині для багатьох міст Європи є нормою необдумане поєднання самобутньої старовинної архітектури міста із новобудовами, агресивна зовнішня реклама на магазинах та біл-бордах, за якими не видно самого міста – у цьому плані Кіровоград не виняток. Окрім цього, як зауважив Чарльз Лендрі, у Кіровограді за доволі сірими фасадами будинків не видно Людину.

- Нині люди все частіше обирають місто в якому вони хочуть і будуть жити і працювати, а не місце роботи, як було раніше, - зауважив Чарльз Лендрі.

Від всесвітньої глобалізації нікуди не дітись, але разом з тим Чарльз Лендрі доводить, що у креативному місті мають бути філігранно з’єднані воєдино почуття родини і сімейного затишку маленького містечка із космолітичністю мегаполісу.

Значну роль у концепції креативного міста відіграє і середовище навчання, освіта як така в цілому. З огляду розвитку освітньої сфери, завдання, яке ставить Чарльз Лендрі перед малими містами, і Кіровоградом зокрема, не змагатися із визнаними мекками освітнього процесу і наукової думки, як то Київ чи Москва, а віднайти власну нішу у цій сфері і докладати максимум зусиль для її розвитку. Тим більше, що й економіка сьогодні стає все більш наукоємкою. А загалом ідея креативного міста сповідує принцип навчання протягом усього життя.

Особливу увагу Чарльз Лендрі приділяє іще одній складовій успішного креативного міста – кретивним громадським місцям, ними можуть бути кімнати, будівлі, вулиці, райони…

- У креативному місті існують місця для зустрічей, розмов, обміну думками і відпочинку. Вони повинні наповнюватись мультикультурним колоритом і різноманітністю від яких народжуються самобутні і новітні ідеї, - зазначив Чарльз Лендрі.

Презентація моделі Креативного міста Чарльза Лендрі на форумі в Кіровограді.

Також можна переглянути виступ в оригіналі - англійською мовою на КВУ Кіровоград YouTube каналі.

Джерело: Novosti.rk.uaТеги: Творчі містаПідпишіться на нашу
Розсилку