Лекція про зменшення міст

21.05.2012
Лейпциг-Галле (Німеччина) - www.shrinksmart.eu

31 травня о 18.30 у конференц-залі Центру міської історії відбудеться лекція проф. Дітера Рінка "Зменшуватися по-розумному. Управління процесами зменшення міста у європейському контексті".

Зменшення міст (Urban shrinkage) стає звичним явищем у все більшій кількості європейських міст та агломерацій. 

Вони є наслідком різних, але пов'язаних процесів:

  • нерівномірний економічний розвиток,
  • демографічні зміни, 
  • перехід до інших форм землекористування та містобудування, 
  • відмінні вимоги до житла та способу життя. 

Ці чинники й надалі визначатимуть розвиток міста й регіону. Їхні наслідки підсилюються процесами глобалізації, європейського розширення й інтеграції та дотичними процесами економічної реструктуризації через постсоціалістичний перехідний період у Східній Європі. 

Зменшення агломерацій формує власні моделі для розвитку й відмінну динаміку, що відрізняється від протилежної моделі збільшення міст. 

Виходячи з таких обставин, завдання доповіді – пояснити причини та наслідки зменшення міст, а також порівняти різні місцеві напрямки зменшення міст в Європі. 

Зменшення міста позначається на багатьох аспектах міського розвитку, як-от житло й ринок праці, міська інфраструктура, землекористування та міський бюджет. 

Воно є справжнім викликом для політики міста й конкретних форм планування, дій і, відповідно, нових форм місцевого управління.

Чиновникам потрібно обдумувати нові стратегії, щоб подолати недостатнє постачання чи проблеми з житлом, інфраструктурою, землею тощо. 

Враховуючи цей контекст, доповідь присвячена місцевому управлінню процесами зменшення міста на основі емпіричних даних, зібраних у семи європейських містах.

Пропоноване дослідження ґрунтується на проекті "Зменшуватися по-розумному" (Shrink Smart) з циклу Сьомої рамкової програми, який вивчає аналогії та відмінності місцевих процесів скорочення в європейських агломераціях за допомогою компаративних досліджень міст – Лейпциг-Галле (Німеччина), Ліверпуль (Великобританія), Сосновець-Битом (Польща), Острава (Чехія), Генуя (Італія), Тімішоара (Румунія) та Донецьк-Макіївка (Україна) – та ставить своїм завданням визначити проблеми й перспективи реакції місцевого управління.

Детальніше про подію дивіться на веб-сайті Центру міської історії
Більше про проект Shrink SmartТеги: Економіка досвіду | Глобалізація | Постіндустріальне суспільство