Соціальні підприємства в Україні

04.09.2012

В Україні активізується діяльність соціально значимих підприємств. Ключовим у таких підприємствах є отримання прибутку для реалізації певних соціальних цілей.

Хочемо звернути увагу на спільний проект під назвою "Сприяння соціальному підприємництву". Мета проекту створити системні передумови для розвитку сектору соціального підприємництва в регіонах України. 

Проект покликаний розповсюдити ідеї соціального підприємництва в українському суспільстві, а також надати соціальним підприємцям, що прагнуть розвивати власний бізнес, доступ до юридичної, фінансової та консультативної допомоги. 

В рамках проекту налагоджуються партнерські стосунки між державним, приватним та громадським секторами, а також створюється мережа підтримки соціальних підприємців, співробітництва, обміну досвідом та навчання.

Відео про соціальне підприємництво із прикладами з України:

На каналі YouTube Соціальне підприємництво розміщено відео-сюжети про деякі соціальні підприємства, які працюють в Україні, як то:

  • Соціальне підприємство "Злагода", Краматорськ, Донецька область
  • Медичний реабілітаційний центр "Здоров'я", Новоазоавськ, Донецька область
  • Соціальне підприємство "Вигода", Житомир Підприємство з виготовлення нестандартних металевих 
  • ТзОВ "Спектр Плюс", Новоазовськ, Донецька область
  • Спільнота взаємодопомоги "Оселя", село Винники, Львівська область
  • Соціальна пекарня "Горіховий дім", м.Львів

Проект реалізується спільно Британською Радою в Україні, Фондом Східна Європа, PricewaterhouseCoopers в Україні та Ерсте Банк.

Ще одним позитивним зрушенням у сфері соціального підприємництва в Україні є поява перекладної літератури з інформацією про цей вид діяльності.  

Нижче подано pdf Посібника з планування соціального підприємництва. Практичне керівництво для подальшого створення соціального підприємства. Автор Фрір Спреклі (Local Livelihoods). Перше виданння 2011 р. За підтримки Британської Ради.

Фото: TRGТеги: Соціальне підприємство