Casе study: Мануфактура у Познані

31.10.2012

Як виглядатимуть українські міста після 10-20 років. Що станеться із великою кількість старих фабричних комплексів, які залишилися у спадок незалежній Україні? Яка доля морально застралих, але ще працюючих заводів?

Пропонуємо вашій увазі матеріал про досвід ревіталізації старого фабричного комплексу у м. Лодзь в Польщі.

Торговий центр "Мануфактура" це один з найбільших в Європі торгово-розважальних центрів у місті Лодзі, який постав в рамках ревіталізації будівлі колишнього комплексу текстильної фабрики Ізраеля Познанського.

Ініціатором виникнення Мануфактуру був теперішній мешканець Швейцарії Ціпріан Косинські, бізнесмен і вихідець з Лодзі. Йому вдалося залучити інвестиції у близько 270 мільйонів з групи Ротшильдів, що уможливило будівництва даного центру.

Після п'яти років розробки і майже чотирьох років реконструкції. Мануфактуру відкрили у 2006 році. Площа цілого центру становить 27 гектарів (з яких 9 гектарів після модернізації і 9,5 га новозбудованих площ).

Проект ревіталізації був покликаний зберегти стару атмосферу фабрики. Тому тепер у вигляді комплексу переважають старі будівлі з нетинькованою цеглою червоного кольору - повністю реконструйовані всередині. Ідея ревіталізації вписується в концепцію, яка є популярною у містах, які в минулому були  промисловими центрами і дозволяє зберегти міську атмосферу минулого.

Проект ревіталізації виконаний Virgile & Stone Company з Лондону у співпраці з архітектурним бюро з Ліону - Sud Architectes. Архітектором комплексу будівель фабрики з 1872 року був Хіларі Маєвський.

У Мануфактурі розташовані магазини та торгові центри, кінотеатр з 15-ма глядацькими залами, різного роду спортивні комплекси, декілька музеїв, розважальний комплекс для дітей, близько 60 ресторанів та кав'ярень, банк, готель, проспект ремісників, ринок та багато іншого.

Більше інформації на сайті Центрум Мануфактура або у Wikipedia.
Фото - MMLodz.pl

Також запрошуємо переглянути путівник по центру (англійською мовою). Польська версії путівника доступна на офіційному сайті.Теги: Постіндустріальне суспільство