"Зелене місто" Віторія

23.12.2012
Vitoria Gasteiz - Європейська зелена столиця 2012

Іспанське місто Віторія носить звання Європейської зеленої столиці 2012 року. У спеціальному випуску програми Terra Viva на Euronews можна ознайомитися з досягненнями цього міста у галузі впровадження зелених технологій.

Місто Віторія лежить у центрі невеликої рівнини та входить до регіону так званої Зеленої Іспанії, а також є адміністративним центром Країни Басків.

Головний транспортний засіб тут – велосипед. Навіть мер міста Хав‘єр Марото пересувається, крутячи педалі. Сідати за кермо автомобіля тут стає непопулярним. Мешканці Віторії дедалі більше віддають перевагу велосипеду – 7% всіх подорожей здійснюються саме на ньому.

Головним для адміністрації міста стало поліпшення мережі громадського транспорту. Тут було перемодельовано всю систему – від початку й до кінця.

Центр вивчення проблем охорони довкілля став генератором екологічних ідей. Саме тут народився план радикально змінити місто, створити в ньому “зелені зони”, запровадити обмеження швидкості руху, створити нову автостоянку у центрі, яка втричі дорожча за попередню.

У Віторії активно працює група волонтерів, які допомагають зберегти красу міста. Вони організують довкілля дітей, саджають з ними дерева, ведуть іншу громадську роботу.

З початку нового року звання Зеленої столиці Європи перейде до французького Нанта. Віторія залишиться просто одним з найзатишніших міст Іспанії.

Переглянути сюжет на Euronews
Фото: PanoramioТеги: Творчі містаПідпишіться на нашу
Розсилку