Київ - не "еко" столиця України

15.04.2011
Готель зі сміття у Мадриді

Британська компанія The Economist Intelligence Unit, порівнявши екологічну ситуацію у 30 європейських столицях, не надала Києву жодного балу із 10 можливих.

Оскільки, за даними The Economist Intelligence Unit, 72% європейців живуть у містах, якість їхнього життя фактично визначає якістю життя всього регіону.

Дослідники вивчали низку показників, які свідчать про якість життя в європейських столицях: кількість шкідливих викидів у атмосферу, кількість спожитої енергії, обсяги побутових відходів.

Найвищі оцінки за шкалою у 10 балів отримали столиці скандинавських країн: Копенгаген, Стокгольм, Осло. За збігом обставин, саме Данія, Швеція та Норвегія є лідерами у Європі із використання відновлюваних джерел енергії - вітру, біопалива та біомаси, які отримують як із побутових відходів, так і з відходів сільського та лісового господарства.

У Києві ж, який колись називали "найзеленішим містом Європи" і який з подачі попереднього мера міста Олександра Омельченка кияни із сарказмом стали називати "європейською столицею", ситуація, фактично, дзеркальна.

За підрахунками експертів, Київ також є і найзасміченішим містом Європи, адже щороку на кожного киянина припадає до 600 кілограмів сміття.

Детальніше дивіться статтю на веб-сайті BBC Ukrainian

фото: Світ 24