Проект "Земля в пакеті"

20.05.2011

23 травня о 18:30 у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи відбудеться відкриття виставки тематичних фоторобіт та інсталяцій на тему надмірного та бездумного споживання пластику жителями українських міст, зокрема Львова та його околиць.

Під час відкриття відбудеться дискусія з питань екологічної свідомості, утилізації поліетилену та екологічного діагнозу Львова та області загалом, у якій візьмуть участь екологи та представники міської влади.

Виставка відбувається в рамках проекту "Земля в пакеті", який є громадською ініціативою екологічно небайдужої молоді Ужгорода і Львова та реалізується за підтримки Колегіуму імені Теодора Гойса Фундації Роберта Боша, мистецького центру "Кубло" та АМ "Ротонда".

Окрім фотовиставки в рамках проекту проводитимуться такі заходи:

  • 25 травня о 18:30 тематичний кінопоказ фільму "Addicted to plastic" (реж. Ян Коннахер);
  • 26 травня о 18:30 майстер-клас з виготовлення екоторбинок, на якому кожен учасник матиме нагоду створити ексклюзивну альтернативу пластиковим "кулькам". 

Даний ряд заходів має на меті сприяти формуванню європейської моделі ставлення до природного середовища, що є обов’язковою рисою громадянського суспільства, а також підвищити інтерес до реального впливу поліетилену на природне середовище та закликати до усвідомлення персональної відповідальності кожного за шкоду, яку пластик завдає міському середовищу і природі.

Організатори прагнуть, щоб наслідком проекту стала часткова чи повна відмова учасників від надмірного використання поліетилену на щодень.

Середній термін розкладання звичайного поліетиленового пакета – 150 років. В європейських країнах виробництво торбинок з пластику вже заборонено або ж вони підлягають високому оподаткуванню. В Україні поліетиленові торбинки заборонені лише в Новомосковську Дніпропетровської області.

Детальніше дивіться на сайті Центру міської історіїТеги: Громадянське суспільство