Лекція Олівер Грау про медіа-арт

22.05.2011

22 травня о 17:00 в Центр міської історії Центрально-Східної Європи, вул. акад. Богомольця, 6 відбудеться лекція Олівера Грау "Медіа-арт потребує дослідження та архівів".

За останні 40 років медіа-мистецтво стало виразним фактором сучасності, а цифрова штука перетворилася на культуру сьогодення (чи ба на сучасне мистецтво) але й досі це мистецтво не присутнє в наших культурних установах.

Хоча існує цілий ряд добре відвідуваних фестивалів, є добре фінансовані колаборативні проекти, дискусійні форуми та проекти документування баз даних, медіа мистецтво усе ще рідко колекціонується музеями, не підтримується всередині спільноти істориків мистецтва і майже недоступне для глядачів та дослідників з-поза ареалу де воно продукується.

Сучасне медіа-мистецтво має надзвичайні можливості для візуалізації та вираження таких аспектів сучасності як поширення знань, генетична інженерія, екологічна криза та ін., і при цьому воно практично ігнорується музеями і не може конкурувати із традиційними закупівлями мистецтва.

Олівер Грау (Oliver Grau) - австрійський мистецтвознавець і теоретик мультимедійного мистецтва, є експертом в сфері образотворчого мистецтва сучасності, культури 19 століття та італійського мистецтва епохи Відродження. 

З 2005 року Грау став керівником бази даних Колекції гравюр монастиря Гейтвайг, найбільшої приватної австрійської колекції, яка містить в собі 30 тисяч робіт від Дюрера до Клімта.

Детальніше про подію дивіться на сайті Центру міської історіїТеги: Копірайтні мистецтва | Творчий клас | Мережеве суспільство | Постіндустріальне суспільствоПідпишіться на нашу
Розсилку