Фестиваль "Акумулятор"

03.08.2011

Ідея фестивалю є певним продовженням німецько-українського проекту "Вулиця ігор - ігри на вулиці", який у жовтні минулого року реалізував Гете-Інститут.

Фестиваль "Акумулятор" таким чином пропонує продовжити розмову про міські проблеми та трансформації, вже у Харкові - місті, яке поєднує в собі як потужні індустріальні зони, так і велика кількість архітектурних пам'яток, що велика кількість зелених насаджень, так і екологічно проблемних районів.

Організатори фестивалю пропонують проговорити важливі проблеми життєдіяльності та повноцінного культурного існування східноукраїнського мегаполісу за допомогою мистецтва - музики, літератури, фотографії, живопису.

Основним майданчиком фестивалю обрано приміщення старого харківського цирку - будівля початку минулого століття, що вже довгий час стоїть без ремонту, що досить точно характеризує стан старого Харкова - напівзруйнованого, позбавленого підтримки та повноцінного функціонування. 

Говорячи про "Акумулятор" як про фестиваль "екологічної урбаністики", організатори та учасники намагаються відповісти на цілий ряд питань

  • Наскільки можливим є поєднання в сучасному мегаполісі екологічного балансу та повноцінного міського розвитку?
  • Чи обов'язково розвиток міста передбачає зачистку старих архітектурних об'єктів і знищення зелених насаджень?
  • Наскільки можливо взагалі зберегти історичного обличчя міста в сьогоднішніх умовах?
  • Яку роль в процесі збереження екологічно-історичного балансу міста може зіграти мистецтво, яким чином художники та письменники можуть долучитися до вирішення міських проблем? 

Реалізація фестивальної програми передбачає також активне залучення вуличних майданчиків та об'єктів, які з одного боку, повинні привернути увагу глядачів до проблем міста, а з іншого - дати художникам можливість застосувати для реалізації своїх ідей цілком нові, незвичні декорації. 

Організатори припускають, що фестиваль стане щорічним і перетвориться на важливу дискусійний і творчий майданчик, який стане місцем реалізації нових соціально-мистецьких ініціатив та експериментів. 

Детальніше дивіться на веб-сайті фестивалю "Акумулятор"Теги: Громадянське суспільство | Копірайтні мистецтва | Творчі містаПідпишіться на нашу
Розсилку