Фестиваль "Terra Futura"

03.08.2011

В цьому році фестиваль сучасного мистецтва "Terra Futura", який Центр "Тотем" в Херсоні проводить щороку починаючи з 2002, буде присвячений роботі художників з урбаністичним простором.

В місті Херсоні сьогодні існує багато будівель, в яких раніше були цехи, фабрики, але зараз вони стоять порожні, і одним з дуже актуальних завдань є їхня ревіталізація. Бізнесові кола найчастіше говорять про перетворення цих будівель на торгівельні центри, проте їх у Херсоні вже вистачає. Натомість культурний простір міста протягом останніх 20 років ніяк не збільшувався.

В Європі практика ревіталізації є надзвичайно поширеною. В Україні вже також поступово з’являється досвід ревіталізації (ревіталізація буквально означає "повернення життя"). На основі приміщень заводів, які вже не будуть використовуватись за призначенням або тимчасово не працюють, створюються мистецькі території – галереї, незалежні арт-майданчики. Настав час цей досвід поширити у Херсоні.

Мета фестивалю – це не лише створення арт-проектів, але й поширення у Херсоні досвіду ревіталізації – перетворення урбаністичного (міського) простору на публічний простір для культури та мистецтва.

Мистецькі проекти, представлені на фестивалі, будуть не типовими галерейними експозиціями. Очікується, що вони представлятимуть концепції зміни урбаністичного середовища творчими засобами: від традиційного графіті до архітектурних і дизайнерських концепцій.

Під час фестивалю відбудуться відкриті лекції та дискусії за участю істориків, архітекторів, кураторів, соціологів щодо практик і досвіду ревіталізації міського середовища.

По результатам фестивалю буде видано каталог з кращими проектами, який розповсюджено серед учасників, влади, бізнес-структур.

Термін зголошення на фестивалю до 1 вересня 2011 р.

Дати проведення: з 19 вересня по 8 жовтня 2011 р.
Місце: Херсон.

Детальніше можна дізнатися на веб сайті Української мережі культуриТеги: Громадянське суспільство | Копірайтні мистецтва | Творчі міста | Креативний кластер | Постіндустріальне суспільство