Фестиваль "Кінолев"

10.08.2011

Цього року наскрізною темою фестивалю стане тема "Кіно як пропаганда".

Щодня проходитимуть тематичні програми, що розкриватимуть ту чи іншу тему (наприклад, фашизм-антифашизм, Україна-Польща, комунізм-імперіалізм тощо) через призму полярних поглядів, втіленних у картинах Олександра Довженка, Лені Рішеншталь, Анатоля Литвака та інших видатних митців.

Крім того планується круглий стіл, для участі у якому будуть залучені кінематографісти, історики, культурологи та психологи, які комплексно та різнобічно розглянуть тему пропаганди у кіно зокрема і в мистецтві загалом.

До цієї, основної теми впритул наближається і традиційна вже програма "Інший погляд", яка цього року презентує молоде кіно Мексики.

Стрижнем програми стане альманах "Революція", який об'єднав в одному проекті десять режисерів, що розглядають тему революції у контексті сучасного життя країни, без гасел та пропаганди.

Щодо класика-патрона, то ним цього року стане Франсуа Трюффо, видатний французький режисер, один із засновників "нової хвилі".

Фестиваль, як і минулого року, планує здійснити переклад та озвучування чотирьох стрічок геніального режисера. Цей захід планується провести разом із посольством Франції в Україні, яке також надає фестивалю субтитровану українською мовою ретроспективу іншого представника французької нової хвилі Еріка Ромера.

Детальніше про фестиваль на програму показів можна прочитати на веб-сайті Музею ІдейТеги: Громадянське суспільство | Копірайтні мистецтва | Громадський простір